ΝΕΟΛ ΝΕΑ

Νίκη εκτός έδρας και 2 στα 2 για τον ΝΕΟΛ

IMG 14891

Τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη του έκανε ο ΝΕΟΛ στο Αέθλειον κερδίζοντας του Αιγέα με 71-55 στη δεύτερή αγωνιστική του 2ου ομίλου της β κατηγορίας στο πρωτάθλημα μπάσκετ της ΕΣΚΑ-Η.

Η ομάδα μας όπως και στον πρώτο αγώνα έτσι και την Κυριακή ξεκίνησε δυνατά πέρασε μπροστά στο πρώτο δεκάλεπτο με 21-16. Στα μέσα του 2ου δεκαλέπτου οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 26-26, η ομάδα μας ανέβασε ρυθμό και το ημίχρονο τη βρήκε να προηγείται με 42-28. Στο 3ο και 4ο δεκάλεπτο ο ΝΕΟΛ κράτησε μια διαφορά ασφάλειας και πήρε το ροζ φύλο με τελικό σκορ 71-56.

ο ΝΕΟΛ από τα μέσα του 1ου δεκαλέπτου έχασε τον Χ Συνοδινό που τραυματιστηκε στο πόδι ύστερα από σύγκρουση που είχε με αντίπαλο, η κατάσταση του δεν ανησυχεί τον Μάρκο Τζουγανάτο που τον υπολογίζει για το επόμενό εντός έδρας παιχνίδι με τον Πήγασο στο κλειστό του Ληξουρίου.