ΝΕΟΛ ΝΕΑ

Η έλλειψη εμπειρίας και καθαρού μυαλού μας στέρησαν τη νικη με την Ε.Φ.Α στο Αίγιο

DSC 0441

Για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι δεν καταφέραμε να κερδίσουμε, αυτή τη φορά την ομάδα του Αιγίου εκτός έδρας. Στο πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα μπήκε δυνατή και με τους παίχτες να εκτελούν κατά γράμμα τις εντολές του προπονητή μας κυρίως στην άμυνα αλλά και στην επίθεση, προηγηθήκαμε με 30-14.

Το δεύτερο δεκάλεπτο κινήθηκε στο ίδιο μοτίβο με το πρώτο, αλλά 3 λεπτά πριν το τέλος η ομάδα προδόθηκε από την κακή μέρα στην οποία βρέθηκε ο πάγκος και στο ημίχρονο η ομάδα μας ήταν μπροστά με 10π (44-34). Στο δεύτερο ημίχρονο και χωρίς βοήθειες από τον πάγκο η ομάδα έκανε κοιλιά και έδωσε την ευκαιρία στους γηπεδούχους να κάνουν την αντεπίθεση τους. με τη διαφορά συνεχώς να μειώνεται χάσαμε τη συνέπεια στην άμυνα μας και το παιχνίδι στο τέλος του έγινε ντέρμπυ για γερά νεύρα. Για άλλη μια φορά η έλλειψη εμπειρίας και καθαρού μυαλού στέρησαν τη νίκη από την ομάδα μας. Το τελικό 72-70 αδικεί την ομάδα μας που στα πρώτα 17 λεπτά έκανε μια φοβερή προσπάθεια, με ουσιαστικό και άμορφο μπάσκετ.

Δεκάλεπτα: 14-30, 34-44, 53-48, 72-70

Ε.Φ.Α. (Δούσκας): Γαστουνιώτης 7, Καραφωτιάς , Πλέσσας , Κούτρας , Χατζηβασιλείου 2 , Κεριοφύλης Δούβος 18(2) , Παπαδόπουλος 14 , Τσιάρας 5 , Κωνσταντακόπουλος 8 , Βαγενάς 5(1), Κωστόπουλος 13(2).

Ν.Ε.Ο.Λ (Μ Τζουγανάτος) Αντωνάτος 1, Δεστούνης, Συνοδινός Π 26(4), Αραβαντινός 2, Κολοβός 13, Συνοδινός Χ 15(1), Μπακούρος 2, Παπαγιάννης 6(1), Σταθάτος, Μπελίτσης 2, Πυλαρινός 3(1), Παριώτης