Α1 ΕΣΚΑ-Η

ΕΠΙΤΥΧΙΩΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΙΑ ΝΕΟΛ

DSC 0332

Α.Ε. ΑΓΥΙΑΣ – Ν.Ε.Ο.Λ. 46 – 69

Με μία άνετη και εύκολη νίκη συνέχισε το πρωτάθλημα ο Ν.Ε.Ο.Λ., αφού επικράτησε με 46-69 της Αγυιάς στο Κλειστό Γυμναστήριο “Δημήτριος Τόφαλος” στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Α1 ΕΣΚΑ-Η.

Η ομάδα μας, η οποία αγωνίστηκε με αρκετές απουσίες για μια ακόμη φορά, προηγήθηκε με 14-18 στο τέλος του α’ δεκαλέπτου. Από τη β’ περίοδο μπόρεσε, με εκπληκτική άμυνα, να κλείσει το ημίχρονο στο +9 (21-30) και το γ’ δεκάλεπτο στο +17 (31-48). Στη δ’ και τελευταία περίοδο οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό, με αποτέλεσμα να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα με το ευρύ 46-69.

Πλέον η προσοχή όλων στην ομάδα στρέφεται στο μεγάλο ντέρμπι με την Παναχαϊκή στο Ληξούρι την Κυριακή 01/04, σε ένα παιχνίδι που θα κρίνει πολλά όσον αφορά την τελική κατάταξη στο πρωτάθλημα και το πλεονέκτημα έδρας για τους δύο πρώτους γύρους των πλέι οφ.

Τα δεκάλεπτα: 14-18, 21-30, 31-48, 46-69

Α.Ε. ΑΓΥΙΑΣ (Βελλής): Μαγγιώρος 2, Λυμπέρης 4, Κόλλιας 2, Σταύρου, Αποστολόπουλος 11 (3), Καραβάς 3 (1), Αλεξόπουλος, Πετρόπουλος 5 (1), Ντάσης, Τσιρώνης 9, Πετράτος 2, Χατζηβασιλείου 8

Ν.Ε.Ο.Λ. (Τζουγανάτος): Αντωνάτος 10, Παπαγιάννης 4, Π. Συνοδινός 5 (1), Ντούλες 9 (3), Χαλκιάς 2, Χ. Συνοδινός 3 (1), Αραβαντινός, Μαρούλης 17, Τρυφωνόπουλος 19