ΝΕΟΛ ΝΕΑ

Νίκη του ΝΕΟΛ για το παιδικό πρωτάθλημα με 70-44 τον Αίολο Αγυιάς.

DSC 0660

Ένα εύκολο Σαββατόβραδο είχε η παιδική ομάδα του ΝΕΟΛ στο κλειστό του Ληξουρίου απέναντι στο Αίολο Αγυιάς για το παιδικό πρωτάθλημα κερδίζοντας τον με 70-44 κάνοντας ένα ακόμα βήμα για την πρόκριση στην 3η φάση.

Η ομάδα μας ουσιαστικά δεν απειλήθηκε σε κανένα σημείο του αγώνα, με εξαίρεση το τρίτο δεκάλεπτο όταν οι αντίπαλοι εκμεταλλευτήκαν τον εκνευρισμό και την αστοχία των παιχτών μας και προσπάθησαν για το θαύμα. Από το πρώτο δεκάλεπτο μπήκαμε μπροστά στο σκορ (14-9), ενώ στο δεύτερο η διαφορά μεγάλωσε και το ημίχρονο να βρίσκει την ομάδα μας μπροστά με 33-18. Στο τρίτο δεκάλεπτο η απόδοση μας έπεσε κάτι που εκμεταλλεύτηκαν οι αντίπαλοι και με ένα ξέσπασμα 11-2 προσπάθησαν να μειώσουν τη διαφορά και να ελπίζουν σε κάτι καλύτερο. Στο τελευταίο δεκάλεπτο η τάξη αποκαταστάθηκε και με επιμέρους σκορ δεκάλεπτου 26-11 ο ΝΕΟΛ έκανε το 2στα2. Αραβαντινός (23), Παριώτης (15) και Πυλαρινός με 14 πόντους ήταν από του κορυφαίους, αξίζει να σημειωθεί ότι από την αντίπαλη ομάδα του Αίολου ο Δημητράκης Ι φάνταζε να παίζει μόνος του απέναντι στην ομάδα μας αφού σημείωσε τους 21 από τους 44 πόντους της ομάδας του.

Δεκάλεπτα: 14-9, 19-9, 11-15, 26-11.